2019-03-07 Fantastyczny świat legend

W ramach realizowanego programu „ABC młodego patrioty” w świetlicy
przeprowadzony został cykl zajęć poświęcony legendom polskim.
Poprzez legendy dzieci zapoznały się z postaciami, wydarzeniami oraz miejscami ważnymi dla naszego kraju.
W atmosferze pełnej tajemniczości dzieci z zaciekawieniem słuchały wybranych legend.
Przemierzając Polskę od morza do Tatr świetliki przeżyły wiele dziwnych i fantastycznych przygód.
Spacerując ulicami starej Warszawy spotkały piękną Syrenę, Złotą Kaczkę, a także przerażającego Bazyliszka.
W Krakowie czekał na nich  ziejący ogniem Smok Wawelski oraz król Krak z odważną królewną Wandą.
Wraz z księżniczką Kingą dzieci szukały zaręczynowego pierścienia, a znalazły dużo soli.
W Poznaniu bawiły się z wesołymi koziołkami a w Toruniu zajadały smaczne pierniki.
Na Śląsku zaś  głęboko pod ziemią, w ciemnościach wypatrywały w
spaniałomyślnego Skarbnika, który pilnuje czarnego skarbu.
Poznały tajemnicę Kwiatu paproci, a także co było smacznym kąskiem dla mysz i wiele innych.
Świetliki wykonały wspaniałe prace plastyczne, świetnie się przy tym bawiąc.